تبلیغات
نبرد ورزشی - در هفته دولت

در هفته دولت

چهارشنبه 24 شهریور 1389 04:36 ب.ظ

نویسنده : نبرد ورزشی

در هفته دولت؛           

با صرف 25 میلیارد ریال، بهره برداری از 6 هزار مترمربع فضاهای ورزشی در استان آغاز شد

 

در هفته دولت، شاهد بهره برداری از چندین پروژه ورزشی در استان بودیم. بی شک گسترش فضاهای ورزشی، نشان از توجه جدی مسوولان به امر توسعه ورزش است. با توجه به پروژه های بهره برداری شده، انتظار می رود در روزهایی به غیر از هفته دولت نیز شاهد افتتاح پروژه های ورزشی باشیم و این صرفاً محدود به روز خاصی نباشد.

پروژه های افتتاح شده امسال در فضایی به مساحت بیش از 6 هزار مترمربع و با اعتباری بالغ بر بیش از 25 میلیارد ریال است. این در حالی است که پروژه هایی که در سال های 86 و 87 مورد بهره برداری قرار گرفته، طبق گفته معاون عمرانی مدیرکل تربیت بدنی استان قزوین، پنج سالن ورزشی پسران در شهرهای قزوین، تاکستان، آبیک، الوند و دانسفهان با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال بوده است. پروژه های امسال از نظر اعتبار نسبت به سالهای قبل افزایش داشته است. امید است این روند در سالهای آتی ادامه داشته باشد و بی شک ورزشگاه 15 هزار نفری از جمله پروژه هایی است که همگان در انتظار افتتاح آن هستند.

مدیر کل تربیت بدنی استان قزوین در مراسم بهره برداری از پروژه های ورزشی در هفته دولت گفت: باصرف مبلغی بیش از 25 میلیارد ریال، بهره برداری از بیش از 6 هزارمترمربع فضاهای سرپوشیده آغاز شد.

منجم افزود: این پروژه ها شامل سالن های سرپوشیده بانوان و آقایان است که در 8 نقطه استان احداث شده است.

وی ادامه داد: سه سالن ورزشی در شهرستانهای آبیک با 1400 متر ویژه بانوان، سالن ورزشی عصمت آباد با 1400 متر و سالن ورزشی اقبالیه با 1400 متر است. همچنین زمین چمن قشلاق با 800 متر به صورت روباز احداث شده است و سه سالن شهرهای حیدریه ، نیکویه و ضیا آباد با 1350 مترمربع در هفته دولت به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار نشریه نبرد؛ پروژه  سالن ورزشی بانوان شهرک خرم شهر آبیک با حضور معاون سیاسی استاندار و فرماندار آبیک و معاون توسعه منابع انسانی اداره کل تربیت بدنی و جمعی از مدیران ادارات به بهره برداری رسید. این سالن در فضایی به وسعت 1400 متر مربع ویژه بانوان و با اعتباری بلغ بر 6 میلیارد ریال، در مدت یک سال احداث شده است.

همچنین سالن ورزشی آوج با حضور معاون سیاسی- امنیتی استاندار، در فضایی به مساحت 1360 متر و با اعتبار 5 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

مدیر کل تربیت بدنی استان در خصوص احداث سالن برای بانوان اظهار داشت: طی چهارسال اخیر امکانات و فضاهای ورزشی در قزوین، پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است. در گذشته بانوان با مشکلات فراوانی برای ورزش مواجه بودند که این مساله هم اکنون به میزان قابل ملاحظه ای برطرف شده است. علاوه بر سالن سر پوشیده آبیک در هفته دولت، سالن جدید بانوان شهر اقبالیه نیز افتتاح شد.

بهره برداری از سالن ورزشی عصمت آباد

در هفته دولت با حضور معاون طرح و برنامه ریزی استانداری و نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار شهرستان بویین زهرا، بهره برداری از سالن ورزشی عصمت آباد آغاز شد. این پروژه در فضایی به مساحت 1400 مترمربع و با اعتبار یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال  ودر ظرف دوسال به انجام رسیده است.

بهره برداری از اولین زمین چمن روستایی با پیست استاندارد دو ومیدانی وسیستم آبیاری مکانیزه

زمین چمن روستای قشلاق با حضور علایی، فرماندار شهرستان آبیک و جمعی از مدیران ادارات افتتاح شد.

این زمین چمن روباز در 800 متر و با اعتبار 3 میلیارد ریال و در مدت 3 سال احداث شده است. این زمین اولین چمن روستایی در استان است که دارای یک سیستم آبیاری مکانیزه است.

 همچنین با حضور حمزه ای، معاون طرح و برنامه ریزی استانداری و نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار شهرستان بویین زهرا، بهره برداری از سالن ورزشی شهرستانک آغاز شد.

این سالن ورزشی در فضایی به مساحت 1008 مترمربع به صورت سرپوشیده و با اعتبار پنج میلیارد و دویست میلیون ریال احداث شده است.

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -