تبلیغات
نبرد ورزشی - اخبار

اخبار

شنبه 10 مهر 1389 11:21 ق.ظ

نویسنده : نبرد ورزشی

دکتر علی تنباکو ساز:رییس هیات ووشو استان قزوین ،مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران شد.

در حكمی از سوی مهدی علی‌نژاد، ریاست محترم فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران،رئیس هیات ووشو استان قزوین، مسئولیت كمیته استعدادیابی این فدراسیون را برعهده گرفت.علی تنباكوساز كه به تازگی به عنوان رییس هیات ووشوی استان قزوین انتخاب شده است به سمت رئیس كمیته استعدادیابی فدراسیون ووشو منصوب شد.كمیته استعدادیابی 3 سال قبل و از زمان حضور علی نژاد در فدراسیون ووشو با هدف شناخت و معرفی استعدادهای ناشناخته ووشو و نیروهای بالقوه و مستعد تشكیل شد. تقویت زیرساخت های تیم های ملی و جوانگرایی از نتایج تشكیل این كمیته بوده است.

 

تیم شنای نونهالان استان قزوین با کسب 16 مدال ارزشمند،با اقتدار قهرمان ایران شد

در پایان مسابقات شنای زیر 10  سال قهرمانی کشور که با شرکت 32 تیم از استانهای کشور بمدت 4 روز  به میزبانی استان فارس در شهر شیراز برگزار شده بود  با درخشش خیره کننده آینده داران شنای استان قزوین به پایان رسید.به گزارش روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی استان قزوین ،تیم شنای نونهالان استان قزوین موفق شد با تلاش و غیرت مثال زدنی ورزشکاران خود با کسب 16 مدال ارزشمند ،گوی سبقت را از دیگر استانهای قدرتمند مانند :تهران-فارس-اصفهان و دیگر کلان شهرها برباید و با اقتدار کامل به مقام قهرمانی ایران دست یابد.در روز پایانی این رقابت ها،تیم استان قزوین با   9  مدال طلا،5 مدال نقره و 2 برنز به این مقام ارزشمند دست یافت.محمد حسن میزانی با کسب 5 مدال طلا و 1 نقره،محمد مجتبی روغنی با 2 مدال طلا و 1 نقره،امیر علی قلی پور با 1 مدال طلا و 2 نقره ،امیر ماله میر چگینی با 1 مدال طلا،1 نقره و 2 برنز  :مدال آوران تیم استان قزوین در این دوره از رقابت ها بودند.اما اوج درخشش تیم استان قزوین در جایی رقم خورد که نابغه نونهال و متعصب قزوین:محمد حسن میزانی  ،با کسب 5 مدال طلا بعنوان قهرمان قهرمانان این دوره از مسابقات انتخاب شد.سرمربیگری تیم استان قزوین در این دوره از رقابت ها بر عهده پیشکسوت شنای استان :استاد علی شهروان مهر بود.مربیان و کمک های ایشان در این دوره از مسابقات:سید محسن همدانی-سید حامد سیاهپوش ها-اویس زرآبادی-امیر حسین شهروان و نوید نریمانی بودند. در کنار اینها حمایت ها و تلاش های بی وقفه و بی دریغ محمد داوودی  رییس هیات شنای استان قزوین و منجم  مدیر کل تربیت بدنی استان  باعث این افتخار مهم در ورزش قزوین خصوصا شنای استان گردید.

مربی تنیس روی میز بانوان استان قزوین،موفق به دریافت مدرک مربیگری بین المللی شد

کلاس مربیگری بین المللی پینگ پنگ با حضور 25مربی دارای شرایط حضور در این کلاس از سراسر کشور در تهران برگزار شد وزهرا نعیمی پور تنها نماینده قزوینی حاضر در این کلاس موفق به قبولی در این کلاس شد

زهرا نعیمی پور که از مربیان فعال وزحمت کش پینگ پنگ بانوان استان است پس از سال ها تلاش در عرصه مربیگری توانست مدرک بین المللی خود را زیر نظر مدرس رسمی فدراسیون جهانی پینگ پنگ دریافت نماید

به گفته نعیمی پور کلاس مذکور از حیث مطالب تکنیکی،تاکتیکی وارائه روش های نوین بدنسازی ویژه این رشته ورزشی بسیار مفید وکم نظیر بوده است.

 

 

تیم  هندبال نوجوانان قزوین  ازراه یابی به دوربعدمسابقات لیگ  باشگاههای کشور بازماند  

درجریان برگزاری مسابقات هندبال نوجوانان باشگاههای کشور که درشهرکرد برگزارشده بود تیم نوجوانان قزوین همچون سال قبل نتوانست به مرحله دوم بازیهاصعود کند وباباخت به خورستان ازراه یابی به دوربعدبازماند .به گزارش روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی استان قزوین در آخرین بازی در مرحله اول  تیم قزوین باخوزستان دیدار داشت که درصورت برتری مقابل خوزستان می توانست یکی ازهشت تیم صعودکننده به مرحله بعدباشدولی این امرمحقق نشدواین تیم خوزستان بودکه پیروز میدان باشد.

ودرنهایت ایلام وخوزستان ازاین گروه به دوربعدراه یافتند .

نتایج کلی تیم نوجوانان قزوین در این دوره از مسابقات به این شرح می باشد:

 نوجوانان قزوین  12  نوجوانان ایلام 16

نوجوانان قزوین  15  نوجوان خراسان رضوی 18

نوجوانان قزوین  15 نوجوانان خراسات جنوبی 12

نوجوانان قزوین 13  نوجوانان خوزستان 20  

درروزچهارم مسابقات قزوین با 2شکست و2 پیروزی به کارخوددراین دوره ازمسابقات پایان داد .

 

مهدی نجفی،زهرا نیاقی ها وپریسا بقال پور:تنیسور های شایسته قزوینی در راه مسابقات تنیس روی میز آسیایی دانش آموزی در  کشور ویتنام

 

مسابقات آسیایی دانش آموزان اواخر مهر ماه در کشور ویتنام برگزار خواهد شد که استان قزوین سه نماینده در این مسابقات خواهد داشت.به گزارش روابط عخمومی اداره کل تربیت بدنی استان قزوین در بخش آقایان:مهدی نجفی که توانسته بود در مسابقات دسته برتر جوانان کشور بدرخشد و مقام چهارم این رقابت ها را کسب نماید راهی مسابقات آسیایی ویتنام می گردد.اما در بخش دختران:زهرا نیاقی ها و پریسا بقال پور دو تنیسور مطرح استان که فروردین ماه امسال به مسابقات قهرمانی دانش آموزان جهان در کشور جمهوری چک اعزام شده بودند نیز با قرار گرفتن در نفرات برتر به کشور ویتنام اعزام خواهند شد.

شایان ذکر است سولماز محمدپور دیگر بازیکن ملی پوش کشورمان تنها به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو نمی تواند در این مسابقات حضور یابد.

 

حضور موفق کاراته کاهای نونهال و نوجوان قزوینی در مسابقات قهرمانی کشور

مسابقات کاراته نونهالان و نوجوانان قهرمانی کشور که به میزبانی سنندج  برگزار شده بود با شناخت تیم ها و نفرات برتر به کار خود پایان داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی استان قزوین،استان قزوین با تیمی کامل در هر دو رده سنی در این دوره از مسابقات  حضور پیدا کرده بود که در پایان موفق شد در رده سنی جوانان توسط محمد جواد مرادی و امیررضا میرزایی به مدال برنز کومیته انفرادی دست یابد.در رده سنی نوجوانان و در قسمت کاتای تیمی نیز تیم استان قزوین متشکل از :احسان جبارا  ،سهیل کاظمی و مصطفی کشاورز موفق شد به مدال برنز  دست پیدا کند.لازم به ذکر است در این دوره از مسابقات 23  تیم از استانهای کشور حضور داشتند.

 

محسن شیشه گرها:مربی با اخلاق و مطرح تنیس روی میز قزوین و کشورمان،سرمربی تیم ملی بزرگسالان جمهوری اسلامی ایران شد

تیم ملی تنیس روی میز بزرگسالان جمهوری اسلامی ایران،شنبه شب تهران را به مقصد وین پایتخت اتریش محل برگزاری اردوی تدارکاتی تیم ملی،ترک کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی استان قزوین در این اردو که 5 بازیکن بزرگسال و 3 بازیکن جوان حضور دارند برترین های کشورمان برای حضور پرقدرت در مسابقات قهرمانی جهان که ماه آینده در مجارستان برگزار خواهد شد آماده خواهند شد.سرمربی تیم ملی کشورمان در این اردوی 16 روزه ،محسن شیشه گرها  مربی نام آشنا و با اخلاق تنیس روی میز قزوین و کشورمان می باشد که ملی پوشان تمرینات خود را زیر نظر این مربی جوان و با آتیه پی خواهند گرفت.تمرینات ملی پوشان در آکادمی اشلاگر  اتریش که مطرح ترین کمپ تنیس روی میز دنیا می باشد انجام خواهد شد. لازم به ذکر است شیششه گرها سابقه مربیگری در تیم های ملی نوجوانان و جوانان کشورمان را نیز در کارنامه خود دارد.

پانزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی بزرگسالان کشور سبک وادوریو ،که به میزبانی قزوین آغاز شده بود با نایب قهرمانی تیم استان قزوین به پایان رسید.

پانزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی بزرگسالان کشور سبک وادوریو در دو بخش آقایان و بانوان  که  با حضور بیش از 800 کاراته کا از 23  استان کشور در قالب 45  تیم  بمدت 4  روز در سالن مجموعه ورزشی معلم ببرگزار شده بود با شناخت تیم ها و نفرات برتر به کار خود پایان داد.در این دوره از مسابقات ،در قسمت تیمی مردان ،تیم هیات کاراته استان قزوین با درخشش مثال زدنی ورزشکاران خود موفق شد با کسب 7 مدال طلا  و با اختلاف اندک نسبت به نماینده استان تهران،در جایگاه دوم این دوره از مسابقات قرار گرفت و دیگر تیم مدعی این دوره از مسابقات یعنی شهرداری تهران  در رتبه سوم قرار گرفت.

اما در قسمت بانوان نیز تیم هیات کاراته استان قزوین موفق شد با کسب 2  مدال طلا در جایگاه چهارم این دوره از مسابقات قرار گیرد.

 

فرض ا... رستمی: دوومیدانی کار شایسته و نام آشنای قزوین،مقام دوم و مدال نقره مسابقات دوومیدانی ماراتن بزرگسالان کشور و انتخابی تیم ملی را از آن خود کرد

در جریان برگزاری مسابقات دوومیدانی ماراتن قهرمانی بزرگسالان کشور و انتخابی تیم ملی که در همدان برگزار شد،فرض ا... رستمی  دوومیدانی کار با اخلاق و نام آشنای کشور و تیم هتل ورزش قزوین موفق شد با شایستگی به مقام دوم این دوره از مسابقات دست یابد و ضمن کسب مدال نقره،پیراهن تیم ملی را بر تن کند.لازم به ذکر است دیگر نماینده قزوین در این دوره از مسابقات ،نصرا... رستمی نیز به مقام چهارم دست یافت.

محسن شیشه گرها :تنیسور ارزنده استان و کشور در اردوی تدارکاتی تیم ملی

از سوی  فدراسیون تنیس روی میز جمهوری اسلامی ایران ،اسامی برترین های ایران جهت حضور در اردوی تدارکاتی تیم ملی بزرگسالان بمنظور  شرکت در مسابقات قهرمانی جهان در کشور اتریش و تورنمنت بین المللی در مجارستان اعلام شد که در ایم بین نام محسن شیشه گرها  چهره نام آشنای تنیس روی میز قزوین و کشورمان به چشم می خورد.لازم به ذکر است شیشه گرها سابقه حضور در تیم های ملی نوجوانان و جوانان جمهوری اسلامی ایران بعنوان مربی را در کارنامه خود دارد.

 

درخشش شناگران نونهال قزوینی در مسابقات قهرمانی كشور

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مسابقات شنای قهرمانی كشور در رده سنی زیر 10 سال كه در استخر انقلاب شیراز برگزار شد، با برگزاری چهار ماده دیگر و مشخص شدن نفرات برتر این مواد ادامه دارد.
در رده سنی زیر 10 سال شناگران در فینال مواد 50 متر پروانه، 100 متر كرال پشت، 100 متر آزاد و 50 در 4 متر مختلط تیمی با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در نهایت نفرات و تیم‌های‌ اول تا سوم هر ماده مشخص شدند.
در50 متر پروانه امیر ماله میرچگینی شناگر قزوینی با ركورد 37 ثانیه و 34 صدم ثانیه به مقام سوم و مدال برنز این ماده دست یافت، در ماده 100 متر آزاد دیگر شناگر قزوین محمدحسن میزانی با ركورد یك دقیقه و 11 ثانیه و 70 صدم ثانیه موفق شد با اقتدار كامل به مدال طلا دست یابد و اوج درخشش تیم استان قزوین در ماده 4 در 50 متر مختلط تیمی بود كه تیم قزوین موفق شد با ركورد دو دقیقه و 37 ثانیه و 9 صدم ثانیه به مقام قهرمانی دست یابد.
در این ماده پس از تیم قزوین، تیم فارس با ركورد دو دقیقه و 38 ثانیه و 41 صدم ثانیه و تیم تهران با ركورد دو دقیقه و 44 ثانیه و 97 صدم ثانیه دوم و سوم شدند.
* برگزاری نخستین دوره مسابقات كشتی یادواره شهدای محلات
نخستین دوره مسابقات كشتی یادواره شهدای محلات شهر قزوین به همت هیئت كشتی استان قزوین و همكاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد.
این مسابقات با حضور 400 كشتی‌گیر قزوینی در دو رشته آزاد و فرنگی در ورزشگاه شهید بابایی در سه رده نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و آزاد برگزار شد و 50 داور در سه تشك كشتی قضاوت كردند.
در پایان این مسابقات ورزشكاران قزوینی برای نخستین بار اقدام به تقدیر از زحمتكشان و حامیان ورزش شهر كردند كه در این میان از مسعود نصرتی شهردار قزوین و سعید وزیری‌نژاد مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین به دلیل حمایت‌های گسترده و تلاش چشمگیر شهرداری قزوین در راستای رشد و اعتلای ورزش شهر تقدیر شد.
*‌جایگاه دوم تیم تكواندوی نونهالان قزوین
در پایان هفته چهارم مسابقات تكواندو لیگ نونهالان كشور، تیم هیئت تكواندوی استان قزوین در قسمت پسران موفق شد با شكست تیم استان البرز، جایگاه خود را در رده دوم جدول رده‌بندی این رقابت‌ها محكم كند.
در پایان هفته چهارم تیم هیئت تكواندوی استان قزوین با كسب 10 امتیاز و تنها به دلیل تفاضل گل كمتر نسبت به تیم تهران در رده دوم جدول رده‌بندی این مسابقات قرار گرفت.

 

احمد زاده استعفا داد،احمدزاده ابقا شد

محمد احمدزاده كه پس از شكست سنگین شش بر صفر مقابل فولاد خوزستان از سرمربیگری تیم پیكان قزوین استعفا داده بود به گفته مدیر عامل تیم ، با حمایت اعضای هیئت مدیره (از نتایج ؟!) در سمت خود ابقا شد.

مدیر عامل باشگاه پیكان قزوین از ابقای محمد احمدزاده در پست سرمربی‌گری این تیم خبر داد.

محمود شیعی گفت: جلسه هیات مدیره باشگاه امروز (پنجشنبه)‌ از ساعت هشت صبح آغاز شد و بیش از پنج ساعت به طول انجامید كه پس از مطرح شدن مباحث گوناگونی مانند اوضاع باشگاه ، نتایج تیم، جدول رده بندی و چگونگی فعالیت در آینده، قرار شد محمد احمد زاده همچنان به عنوان سرمربی به كارش ادامه دهد.

وی ادامه داد: در حین جلسه احمدزاده به جلسه هیات مدیره فراخوانده شد تا توضیحاتی ارائه دهد.

در این نشست احمدزاده توضیحات كاملی در مورد نتایج تیم، روند آماده سازی و مشكلات تیم ارائه كرد . او همچنین برای دومین بار استعفایش را اعلام كرد، اما هیات مدیره از او حمایت كرد و مقرر شد تا وی به كارش ادامه دهد.

مدیر عامل باشگاه پیكان گفت: هیات مدیره با اكثریت آراء از حضور احمدزاده و تقویت تیم حمایت كرد و قرار شد وی نام چند بازیكن مورد نظر خود را برای تقویت نقاط ضعف اعلام كند. جذب مهاجم و هافبك در اولویت جذب بازیكنان است.

شیعی ادامه داد: در این جلسه چیزی در مورد تقویت كادر فنی و اضافه یا كم شدن فردی از جمع مربیان صحبتی به میان نیامد.

شیعی افزود: اگر نیاز باشد از افرادی مانند روانشناس در كادر استفاده خواهیم كرد.

وی از حضور افرادی قابل در كنار تیم به عنوان مشاور فنی مدیر عامل خبر داد و گفت: این مساله از اختیارات مدیر عامل است و به زودی این بخش فعال خواهد شد و از افرادی قابل و فنی به عنوان مشاور فنی استفاده خواهم كرد.

مدیر عامل باشگاه پیكان در پاسخ به این سوال كه بازیكنانی خاصی را مد نظر دارند و این كه بازیكنان داخلی هستند ، یا خارجی؟ گفت: بازیكنانی را جذب می‌كنیم كه مد نظر سرمربی تیم هستند. در این مورد كه خارجی باشند یا داخلی هم تصمیمی نگرفته‌ایم، برای جذب بازیكن مشكلی نداریم ، چون در لیست تیم جا داریم.

مدیر عامل باشگاه پیكان در پایان گفت: احمدزاده سرمربی تیم از استعفایش و این كه تلفن همراهش خاموش بود، به عنوان شوكی به تیم پیكان نام برد و استنباطش این بود. او احساس می‌كرد كه این شوك به تیمش كمك خواهد كرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -