تبلیغات
نبرد ورزشی - قسمت دوم

قسمت دوم

شنبه 10 مهر 1389 11:32 ق.ظ

نویسنده : نبرد ورزشی

زمانی:

دلسوزی پیشکسوتان فوتبال را سهم خواهی تصور می کنند

مربی سابق تیم فوتبال نیرومحرکه قزوین گفت: مهمترین چیزی که وجود دارد، بی توجهی در قبال باشگاههای فوتبال است که سبب شده فوتبال استان نسبت به گذشته آشفته تر باشد.

اصغر زمانی در ادامه گفت: اگر بخواهیم تیم پیکان را قزوینی بدانیم، درست نیست،. ما باید در قبال فوتبال واقعی استان حرف بزنیم. پوشینه بافت، نیرومحرکه، آرش بتن که متاسفانه مدیریت ورزش استان و فوتبال بنا به هر دلیل نتوانستند واقعیت های موجود را باور کنند. ما در بخش پایه و رده های سنی چکار کرده ایم که برای آینده احساس امنیت  برای فوتبال حرفه ای داشته باشیم؟ آیا تجهیزات فوتبال و یا دیدگاههای ما توانسته نسبت به خواسته اهالی فوتبال پیشرفت کند. اگر به معنی واقعی کلمه، تیم های حرفه ای در فوتبال نداریم، حداقل آماتور هم نداریم. اگر فوتبالیست داشتیم، اینگونه نبودیم.

این مربی یادآور شد: بحث حضور آسیا ویژن برای پیشرفت هر استانی مطلوب است؛ ولی ما در قزوین به چه خروجی دست یافته ایم؟ معتقد هستم تا زمانی که برای فوتبال هزینه نکنیم، فوتبال نخواهیم داشت. امروز فوتبال، بازار حرفه ای و سرمایه گذاری است که متاسفانه مسوولان استان و فوتبال در این خصوص نتوانستند فوتبال استان را نجات دهند. مطمئن باشید با این وضع روز به روز آشفته تر از قبل خواهیم بود.

زمانی، در خاتمه گفت: انتظار داریم روزی فوتبال معمول داشته باشیم.اگر حرفی می زنیم به دلیل حضور چندین ساله در فوتبال بوده است.در طول35 سالی که در حوزه فوتبال فعالیت داشتم، هیچ سودی نبردم و اگر چیزی دارم با کار کارگری بوده است که متاسفانه عده ای  دلسوزی ما را در قبال فوتبال، سهم خواهی تصور می کنند.

 

تندکی:

صاحبان اصلی فوتبال، خانه نشین شده اند

 مهدی تندکی، سرمربی سابق تیم فوتبال نیرومحرکه قزوین گفت: اگر می بینیم که فوتبال باشگاهی و یا تیمداری استان در کشور نتیجه نمی گیرد، به دلیل نداشتن هدف و مباحث برنامه ریزی است که در طول سال های گذشته و حال نتوانستیم اقدامی صورت بدهیم.

تندکی، در خصوص شرایط فوتبال و فوتسال استان طی سال های اخیر افزود: اگر بخواهیم در مورد تیم فوتبال پیکان مدعی باشیم که قزوینی است، بی انصافی است این تیم تهرانی است و ما نمی توانیم مدعی باشیم! اعتقاد دارم پیکان، جدا از مباحث مدیریتی و حضور یا عدم حضور در قزوین؛ امسال نسبت به سال گذشته روند مایوس کننده ای دارد.احمدزاده، بازیکنان خوبی ندارد. سال گذشته حمید درخشان توانست از بازیکنانش امتیازهای خوبی کسب کند. اگر می بینیم که پیکان در لیگ دهم دچار مشکل شده است، به واسطه نداشتن پشتوانه فنی، بازیکن در فوتبال استان قزوین است.  با این روند پوشینه بافت و آرش بتن حرفی برای گفتن ندارند. اگر نیرومحرکه وجود داشت می توانست به پیکان کمک کند؛ ولی متاسفانه عده ای به خاطر چند میلیون تومان نیرومحرکه را فروختند و این موضوع سبب شد که فوتبال استان  ارتباط خود را با  کشور از دست بدهد.

سرمربی سابق تیم نیرومحرکه افزود: استان قزوین، سرشار از کارخانه ها و شرکت ها ست؛ ولی آن چیزی که دیده نمی شود، اسپانسر است که سبب می شود پوشینه بافت از بین برود و آرش بتن در لبه پرتگاه قرار گیرد و نیرومحرکه هم فروخته شود؛ بدون آنکه بتوانیم به فوتبال کمکی داشته باشیم. تصورم این است با این شرایط در فوتبال نتیجه نخواهیم گرفت.  در فوتبال استان هدف و مهمتر از آن آینده نگری و برنامه ریزی از یاد رفته است.

 این مربی، ضمن اظهار نگرانی از آینده فوتبال استان گفت: باور کنید، حضور تیم آرش بتن مقطعی است. شاید این تیم دیگر حضور نداشته باشد.در بحث پایه ای، نوجوانان، جوانان، باشگاهداری و کمک به فوتبال چه کار کرده ایم؟ شاهد هستیم که در لیگ استان، بویین زهراییها صدرنشین هستند. بویین زهرا، زمانی فوتبال نداشت. حالا مدعی فوتبال استان است. این نشان می دهد فوتبال قزوین از دیگر شهرها عقب افتاده است.

تندکی در خاتمه تاکید کرد: صاحبان اصلی فوتبال که دلسوز فوتبال هستند، خانه نشین شده اند و از اینکه می بینند گذشته با حال قابل قیاس نیست، دلخور هستند. باید دنبال هدف گم شده در فوتبال باشیم تا این فوتبال نجات یابد.

 

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -