تبلیغات
نبرد ورزشی - حیدری پیش بینی کرد؛

حیدری پیش بینی کرد؛

شنبه 10 مهر 1389 11:37 ق.ظ

نویسنده : نبرد ورزشی

 

 چند سال آینده وضعیت کشتی بدتر می شود

علیرضا حیدری،دارنده شش مدال کشتی آزاد جهان و المپیک گفت: نتایج مسابقات جهانی مسکو، روزهای خوب کشتی ایران بوده و در چند سال آینده وضعیت بدتر می شود.

وی با بیان این مطلب اضافه کرد: چهارم شدن ایران در این رقابت ها امری طبیعی بوده و اگر چیزی جز این رخ می داد، جای تعجب داشت. ما چیزی نکاشته ایم تا بخواهیم محصولی برداشت کنیم.

حیدری، به انتقاد از مسوولان ورزش کشور پرداخت و گفت: نمی دانم چقدر باید تحمل کرد و از حوادثی که می افتد، چرا باید سهل و آسان گذر کنیم. آیا مسوولان ورزشی، باید به جوانان این مملکت و بیت المال تعهد بیشتری داشته باشند یا به رفاقت های مدیریتی ؟ آیا فقط باید به رفیق هایمان تعهد داشته باشیم تا آنها را در پست های مدیریتی شان حفظ کنیم، پس جوانان ایران چه می شوند؟

  این قهرمان المپیک ادامه داد: گله من از علی سعید لو، رییس سازمان تربیت بدنی است. وقتی جایزه مدال طلای مسابقاتی معتبر همچون مسابقات جهانی، تنها 30 میلیون تومان است؛ اما برای طلای بازی های آسیایی که به مراتب کم اهمیت تر از مسابقات جهانی است، پاداش بیشتری در نظر می گیریم. این مسأله بیانگر این است که ما به فکر بقا خودمان هستیم؛ چرا که پرونده کار سازمان ورزش در بازی های آسیایی ملاک ارزیابی قرار می گیرد، نه مسابقات جهانی. چرا باید جایزه مسابقه ای که تنها یک قاره در آن شرکت می کند، از مسابقات جهانی که پنج قاره در آن حضور دارند، بیشترباشد و در واقع رویداد آسیایی مهمتر از مسابقات جهانی باشد؟

دارنده شش مدال جهان المپیک افزود: من به زور به بازی های آسیایی می رفتم؛ چون ملاک و هدف اصلی فقط مسابقات جهانی و المپیک بوده. همیشه هم در مسابقات آسیایی طلا می گرفتم؛ اما همیشه مدال جهانی برایم با ارزش تر بوده است. متاسفانه ما قله را اشتباه گرفتیم و دامنه را هدف قرار دادیم.

این قهرمان پر افتخار گفت: نباید کشتی گیران را ملامت کرد؛ چرا که برنامه ریزی اشتباه بوده. این روزهای خوب کشتی ایران است و اهل فن که کشتی را می فهمند، می دانند که چه شکافی در رده نونهالان و نوجوانان داریم و در 3-4 سال آتی وضعیت بدتر از این هم خواهد شد. برای اینکه در مسیر جلو برویم، باید سیل راه انداخت تا قدرت تخریبی و پیشروی داشته باشیم؛ اما اکنون مانند یک جوی باریک و کم آب هستیم که به زودی خشک و متوقف می شود.

 

 

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -