تبلیغات
نبرد ورزشی - خبر های کوتاه

خبر های کوتاه

یکشنبه 11 مهر 1389 10:24 ق.ظ

نویسنده : نبرد ورزشی

حضور موتورسواران البرزی در مسابقات غرب کشور

به گزارش رسیده از اداره تربیت بدنی شهرستان البرز؛ تیم 6 نفره هیأت موتورسواری و اتومبیل رانی این شهرستان در مسابقات 6 جانبه غرب کشور که به مناسبت هفته دفاع مقدس در تبریز برگزار شد، موفق گردید با مهران عسگری در کلاس 125 سی سی گروه A مقام سوم، امیر عسگری در کلاس 250 سی سی مقام سوم و علیرضا گیلک در رده نونهالان 65 سی سی مقام اول را کسب کردند. این تیم با سرپرستی حمید پیرایش، عنوان دومی را بدست آورد.

 

 

الوند قهرمان ووشو استان

تیم ووشو شهر الوند با کسب 19 مدال رنگارنگ، عنوان قهرمانی ووشو استان، جام دفاع مقدس را کسب کرد.

به گزارش رسیده از تربیت بدنی شهرستان البرز؛ مسابقات قهرمانی ووشو استان در دوقسمت تالوو ساندا با حضور بیش از 100 ورزشکار در سالن ورزشی بعثت در سه بخش نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد و تیم الوند با کسب 19 مدال، عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

تیم الوند در بخش نوجوانان با ترکیب: حمید کیانیان، علیرضا کاظم خانلو، محمد کردی، بهنام کردی و محسن شهبازی مدال های طلا را کسب کرد. هادی سلیمانی، مدال برنز کسب کرد. در جوانان؛ مهدی سعادت پور، مدال طلا، علیرضا فرهمند، مجید سکنی و فرشاد کیانیان مدال های نقره، میلاد شهرتی و میلاد مرنگی مدال های برنز را بدست آوردند. درگروه سنی بزرگسالان نیز، صالح آقازاده مدال طلا، بهرام عبدالهی، حمید گل محمدی و بهروز ثانی مدال های نقره، محمد مهدی بیگدلی و میثم غلامی مدال های برنز را بدست آوردند.

 

 

با کسب عنوان نایب قهرمان دوی ماراتن  کشور؛

فرض اله رستمی به اردوی تیم ملی دعوت شد

دونده دوهای استقامت و ماراتن استان قزوین با کسب عنوان نایب قهرمانی دوی ماراتن باشگاه های کشور، به اردوی تیم ملی جهت آماده سازی برای بازیهای آسیایی گوانگ ژو دعوت شد.

به گزارش رسیده از هیأت دوومیدانی استان؛ مسابقه دوی ماراتن 42 کیلومتر باشگاههای کشور، روزشنبه در شهر همدان برگزار شد که فرض اله رستمی، بعد از ذوالفقاری، دونده تیم ذوب آهن عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و به همراه ذوالفقاری، علی لطیفی، نصراله رستمی و شیرقوی به اردوی تیم ملی دوی ماراتن دعوت شدند.

همچنین تیم دوومیدانی بسیج سپاه صاحب الامرقزوین در جریان دوومیدانی بسیج کشور که با حضور 16 تیم در سه ماده 100، 800 و 3 هزار متر در اهواز برگزار شد، عنوان هفتمی را بدست آورد در این مسابقات حمید قهری در 3 هزار متر چهارم شد.

 

 

برتری تیم تکواندو نونهالان استان در هفته سوم و چهارم کشور

تیم هیأت تکواندو قزوین در بخش پسران رده نونهالان با پیروزی مقابل تیم های کرجی توانست جایگاه دوم لیگ تکواندو نونهالان کشور (جام شکوفه ها) را از آن خود کند.

به گزارش روابط عمومی هیأت تکواندو استان، در پایان هفته سوم لیگ نونهالان، هیأت تکواندو قزوین موفق شد با نتیجه 7 بر 3 تیم سبزلیو کرج را شکست دهد و در هفته چهارم، تیم دالاهو از کرج را با نتیجه 6 بر 4 بدرقه کند.

بدین ترتیب در پایان هفته چهارم تیم های مجتمع جوانه تهران، هیأت تکواندو قزوین و هیأت تکواندو بوشهر هر سه با 10 امتیاز به ترتیب در رده های اول تا سوم جدول لیگ نونهالان کشور قرار دارند.

 لازم به ذکر است؛ تیم های قزوین و بوشهر به دلیل تفاضل برد کمتر در رده های بعدی جای گرفتند.

گفتنی است؛ در پایان هفته سوم و چهارم رسول جلیلی به عنوان بهترین سرپرست و داود مسافر به عنوان بهترین مربی انتخاب شدند،ضمناً فنی ترین تیم و پرامتیازترین تیم نیز هیأت تکواندو استان قزوین با 114 امتیاز معرفی شد.

 

 

 

حذف بانوان بدمینتون باز در قائم شهر

تیم بدمینتون بانوان جوان هیأت استان در چارچوب مسابقات قهرمانی کشور که با حضور تیم های سراسر کشور در شهرستان قائم شهر برگزار شد، به دلیل کسب نتایج ضعیف، از گردونه رقابت ها حذف شد.

 

 

مسابقات قهرمانی سوارکاری ایران برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری ورزش ایران، مسابقات سوارکاری قهرمانی ایران در رده های سنی گوناگون در روزهای 11، 12، 14 و 16 مهرماه در مجموعه ورزشی نوروز آباد تهران برگزار خواهد شد.

 در این مسابقات، معیار سوارکاران، هیأت های استان ها و مهمتر از همه رقابت اسب های چند میلیونی به نمایش گذاشته می شود. در اینکه از هیأت سوارکاری استان، تیمی به این مسابقات اعزام خواهد شد، هنوز خبری نیست.

 

 

استارت لشگری برای بازیهای آسیایی

تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان، بعد از پایان رقابت های جهانی مسکو، برای حضور در مسابقات آسیایی گوانگ ژو، از هفته گذشته دور جدید تمرین های آماده سازی خود را آغاز کرد که در وزن 84 کیلوگرم، نفراتی چون احسان لشگری، علی اصغر بذری، محسن رحیمی و اسماعیل نجاتیان حضور دارند.

این تیم در فاصله 45 روز مانده به بازیهای آسیایی، زیر نظر کادر فنی به تمرین می پردازد که لشگری، کشتی گیر قزوینی تیم ملی، بعد از نتایج ضعیف در مسکو، حالا برای پوشیدن دو بنده تیم ملی باشرایط سختی مواجه است و حریفان با انگیزه ای پیش روی خود دارد.

دو هفته پیش، کشتی های لشگری در مسکو، مورد انتقاد غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی قرار گرفت و از اینکه لشگری نتوانست در رقابت های جهانی خوب کار کند، دلخوری کادر فنی را نمایان کرد. در اینکه در وزن 84 کیلوگرم، چه کسی به کره می رود، مشخص نیست؛ ولی انتقادهای رخ داده، می تواند ترکیب تیم ملی در کره جنوبی را در مقایسه با مسکو تغییر دهد.

 

 

مرتضی عزتی، بازیکن آینده دار فوتسال قزوین: سقف آرزوهایم پیراهن تیم ملی است

گروه ورزش؛ آنهایی که در طول سال های اخیر، شناختی از رشته فوتسال استان دارند، بهتر می دانند که طی این مدت بازیکنان زیادی از تیم های قزوین به لیگ کشور و در کل جامعه فوتسال معرفی شد، بازیکنانی چون اخلاصیان، مسافر، برادران عبدالهی، کاتبی و ... حال اگر چه در لیگ برتر تیمی چون آرش بتن حضور دارد که نتایج ضعیفی کسب می کند؛ ولی درخشش جوان 17 ساله ای بنام مرتضی عزتی با تکنیک خاصی که دارد، همگان را متوجه خود کرده است؛ به گونه ای که حسین شمس، سرمربی تیم ملی ایران در بازی نماینده قزوین برابر گیتی پسند، از نحوه بازی عزتی به نیکی یاد کرد.

این بازیکن، متولد سال 1372 در قزوین است که 5 سال سابقه حضور در تیم آموزشگاه ها و کسب عنوان قهرمانی در سال 86 مشهد را دارد.  اوهمچنین در تیم های تام و آرش بتن سابقه کار دارد.

مرتضی عزتی در گفتگو با نبرد ورزشی گفت: فوتسال در فکر و ذهن من است، به دلیل اینکه از نظر فیزیک بدنی اندام ریزی دارم، فوتسال را به فوتبال ترجیح دادم و این انتخاب، مشورت خانواده و دوستان بوده است و با وجود آنکه دوران تحصیل را می گذرانم، مجبور به انتخاب در تیم آرش بتن شدم تا مسیر پیشرفت مهیا شود.

بازیکن تیم آرش بتن در مورد تیمش گفت: اولین سالی است که این اعضا در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و طبیعی است که تغییرات پی درپی مربی و دیگر مشکلات، تیم را خراب می کند. ما انتظار داریم مدیران تیم در خصوص لباس و تغذیه ما را حمایت کنند. متاسفانه شرایط طوری است که تیم تنها در سطح محلات خودنمایی می کند.

وی در مورد اینکه چرا در اکثر بازیها با وجود توانایی در زدن گل، ولی این امر موثر نمی شود، یادآور شد: بازیکنان ما در اکثر بازیها در نیمه اول خوب به میدان می روند؛ ولی به دلیل نداشتن بازیکن روی نیمکت، بارها در نیمه دوم کم می آوریم و اگر تیم تقویت شود بدون شک در هفته های آینده وضعیت بهتر خواهد شد.

عزتی، در مورد بازی برابر گیتی پسند، گفت: قسمت نبود گل بزنم. همه اعضا تیم تلاش کردیم تا طلسم بشکند؛ ولی دست کم گرفتن خودمان و ترس از نام بازیکنان حریف، سبب شد بازی را علی رغم تلاش بچه ها واگذار کنیم. تیم ما اگر حمایت و تقویت شود، از رکود خارج می شود و می توانیم آینده خوبی برای آرش بتن رقم بزنیم.

وی که توانست با بازی مطلوب خود، نظر حسین شمس را جلب کند، خاطرنشان کرد: همواره هدف اصلی ام، رسیدن به پیراهن تیم ملی کشورم است. با لطف خدا و حمایت مربیانم همچون رضا مددی و دوستانم در طول این سال ها بازی کرده ام؛حتی آقای شمس گفتند اگر بتوانم از نظر بدنی خودم را تقویت کنم، می توانم به تیم ملی برسم و من تلاش خواهم کرد به این هدف بزرگ دست یابم.

این بازیکن در خصوص شرایط سیاهپوش و کادر فنی طاهرخانی و مرادی در بازی با گیتی پسند گفت: از اخراج سیاهپوش ناراحت شدم. به هر حال ایشان برای تیم زحمت کشیدند. در طول این مدت مرادی و طاهرخانی تیم را هدایت کردند و اینکه کسی تیم را ارنج کرده، خبرندارم! درست است که تیم ها نتیجه نگرفته است؛ ولی حضور مسوولان و تماشاگران می تواند سبب دلگرمی ما بازیکنان شود تا بتوانیم در آینده نزدیک با انگیزه تر به میدان برویم.

 

 

ورزشکاران محمدیه در مسابقات آلمان و ترکیه

دو ورزشکار، از شهر محمدیه در مسابقات تکواندو در کشور آلمان و صعود قله آرارات در ترکیه با موفقیت بازگشتند.

به گزارش روابط عمومی شورای ورزش بخش محمدیه، نیما رنجبرده از قهرمانان تکواندو شهر محمدیه در قالب تیم استان قزوین در تورنمنت بین المللی آلمان موفق به کسب مقام قهرمانی و مدال طلای این دوره از مسابقات شد.

مهدی محمدنژاد، دیگر ورزشکار محمدیه نیز به نمایندگی از این شهر در قالب تیم کوهنوردی کرج، موفق به صعود قله 5137 متری آرارات در کشور ترکیه گردید.

 

 

درخشش رزمی کاران استان در مسابقات قهرما نی کشور

تیم های هاپکیدو، کیک بوکسینگ و اورینتال هیأت ورزش های رزمی استان در رقابت های قهرمانی کشور با کسب مدال های رنگارنگ عنوان های دوم و سوم کشور را کسب کردند.

به گزارش رسیده از هیأت ورزش های رزمی استان؛ تیم هاپکیدو استان قزوین در چارچوب مسابقات قهرمانی کشور که در شهرالوند برگزار شد، موفق به کسب 35 مدال با ارزش شد که 12 مدال طلا، 12 نقره و 11 مدال برنز، بعد از تیم گیلان، عنوان نایب قهرمانی را بدست آورد. تهران و مازندران مشترک سوم شدند. تیم کیک بوکسینگ بانوان نیز در شهر ماهدشت کرج، موفق به کسب 16 مدال شد که در این بین 6 مدال طلا، چهارنقره و شش برنز و کسب مقام سوم تیمی، بعد از تیم های کهکیلویه و بویراحمد و شهریار شد. همچنین تیم اورینتال در شهر سنندج با کسب سه مدال طلا، چهار نقره و دو برنز مقام سوم را بدست آورد.

شایان ذکر است؛ این هیأت، مسابقات قهرمانی موی تای انتخابی استان را روز جمعه 9 مهرماه در باشگاه پاس برگزار می شود.

 

 

برگزاری مسابقات شطرنج در بویین زهرا

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یک دوره مسابقات شطرنج در پنج دور و به روش سوئیسی با حضور 20 شرکت کننده در شهر بویین زهرا برگزار شد و غلامرضا اکبری، مصطفی اکبری و کوروش جمشید دوست مقام های اول تا سوم این رقابت را بدست آوردند.

 

 

کسب سه مدال توسط تیم دوومیدانی هتل ورزش قزوین

تیم دوومیدانی بانوان هتل ورزش قزوین، در مسابقات مرحله سوم لیگ باشگاههای بانوان کشور که با حضور 15 تیم در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، موفق به کسب سه مدال شد.

- آمنه صفوی در 10000 متر پیاده روی، مقام اول، فهیمه کلهر در 800 متر، دوم، زهرا جعفرآبادی  در 10000 متر پیاده روی، مقام سوم، زهرا محمدی طایفه در 500 و مهری السادات رسولی در 10000 متر مشترک مقام پنجم را برای تیم دوومیدانی بانوان هتل ورزش کسب کردند.

 

 

درخشش تیم پاورلیفتینگ محمدیه

تیم پاورلیفتینگ شهر محمدیه در مسابقات قهرمانی باشگاههای کشور که در شهرستان زرین شهر اصفهان برگزار شد، موفق به کسب مقام اول بزرگسالان و پیشکسوتان کشور شد.

در این مسابقات، مهدی رمضانی در دسته 110 کیلوگرم مقام اول بزرگسالان، حسن عرب بافرانی و شاپورکاکائی مقام اول پیشکسوتان در دسته 5/67 کیلوگرم و علی کشاورز، مقام سوم پیشکسوتان را در دسته 75 کیلوگرم با مربیگری غلامحسن کاویانی برای تیم پاورلیفتینگ شهر محمدیه کسب کردند.

 

 

تیم بسکتبال صبا مهر قزوین مدعیان لیگ را شکست داد

فصل جدید لیگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه های کشور با برتری تیم صبامهر قزوین آغاز شد.

به گفته افسانه حسن نایبی، نایب رییس هیأت بسکتبال استان؛ مسابقات لیگ برتر در فصل 89 با حضور 14 تیم در قالب دو گروه آغاز شد که تیم صبامهر در اولین بازی در برابر تیم مهرام به برتری 81 بر40 رسید تا رقیب دیرینه خود را شکست دهد.

این تیم در دومین پیکار مقابل تیم پرمهره گاز (نفت سابق) قرار گرفت که به پیروزی 79 بر 41 دست یافت. تیم گاز، از 5 بازیکن ملی پوش استفاده در این دیدار استفاده کرد. در دیگر مسابقه این گروه، تیم گاز 72 بر 68 تیم فولاد مبارکه را مغلوب کرد.

 

 

صعود رستوران نمونه به لیگ برتر فوتسال امیدها

مرحله نهایی مسابقات فوتسال امیدهای باشگاه های کشور با حضور 4 تیم در شهرری برگزار شد و تیم رستوران نمونه قزوین با یک برد برابر تیم ملی حفاری خوزستان و تحمل شکست برابر شن سا خرم آباد با کسب مقام دومی امیدهای کشور، به لیگ برتر فوتسال امیدهای ایران در فصل 89 راه یافت.

 

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -