تبلیغات
نبرد ورزشی - لایق جایگزین حیدری در هیات کشتی

لایق جایگزین حیدری در هیات کشتی

چهارشنبه 24 شهریور 1389 04:57 ب.ظ

نویسنده : نبرد ورزشی

لایق جایگزین حیدری در هیأت کشتی استان

گروه ورزش؛  بالاخره کش و قوس های پی درپی فدراسیون کشتی ایران در طول یکسال برای مشخص کردن تکلیف سرپرستی هیأت استان ، نتیجه داد و با حکم یزدانی خرم، رییس فدراسیون کشتی کشور، رضا لایق، کشتی گیر دهه 70 و قهرمان اسبق ایران و آسیا، به عنوان سرپرست رسمی هیأت کشتی استان قزوین منصوب گردید.

یکی از چالش ترین مباحث ورزش استان از سال 86 ، بحث مدیریت هیأت کشتی استان بود که بنظر می رسید با ورود به مباحث سیاسی، علاوه بر بی سروسامان اهالی کشتی ، سبب شده بود این هیأت یکی از پرحاشیه ترین هیأت های ورزشی در سطح منطقه لقب گیرد. در این بین همواره حرف و حدیث بیشماری پیرامون مدیریت کشتی استان مطرح می شد که مهمترین آن ها، عدم برگزاری انتخابات بود که قصه آن شبیه به آب در هاون کوبیدن  شده بود!

 در طول سه و سال نیم اخیر، هیأت کشتی ،علیرغم داشتن پتانسیل های خوب و امکانات نسبتاً مطلوب به حاشیه پرداخت و سبب شد تا همگان هر از چند گاهی شاهد رفت و آمد افراد جدیدی باشند؛ نیکویه، صباغ، صادقی، افشارنیا ، حیدری و حال رضا لایق.

  در طول یک سال گذشته با وجود آنکه محمود حیدری به عنوان یکی از سه نامزد هیأت کشتی، از سوی استان حکم سرپرستی را گرفت؛ ولی به دلیل عدم موافقت یزدانی خرم، نتوانست کاری از پیش ببرد. حیدری تلاش کرد حداقل شرایط تشکیل مجمع انتخاباتی فراهم شود و هر کسی که توانایی حضور دارد، وارد میدان گرددد؛ ولی نگرش رییس فدراسیون کشتی این بود که نامزدهای هیأت کشتی استان، نیروهای قویی نیستند و این هیأت باید نیروهای جدید داشته باشد؛این در حالی بودکه همگان از وجوداختلاف نظر بین حیدری و یزدانی خرم در سال 85 با خبر بودند؛ ولی چه فایده که لج و لج بازی سبب گردید کشتی قزوین زمان را از دست بدهد و حال شاهد باشیم که با گذشت 3 سال و نیم هنوز حکم های سرپرستی روی خروجی خبرها حک شود!

 کشتی قزوین حالا بعد از اتمام جنگ و گریزها، بین حیدری و یزدانی خرم، این بار رضا لایق را در خود می بینید؛ لایقی که در طول 3 سال اخیر هیچ وقت در خصوص بی سروسامانی این هیأت آشکاراموضع گیری نکرد و حرف رسانه ای نزد. در واقع سکوت بهترین راهکار لایق برای آینده بود.

 حکم سرپرستی رضا لایق در حالی برای اهالی کشتی رویت شد که پیش بینی می شد مسوولان استان از چهره های نامی و سیاسی در این پست استفاده نمایند، ولی تجربه تلخ منجم،مدیرکلتربیت بدنی از مدیران غیرورزشی در طول 3 سال اخیر ، عاملی شد تا هیأت کشتی این بار به دست اهالی کشتی بیفتد تا حداقل گوش شکسته گان که روزگاری برای این شهر، اشک ها و لبخندهای رقم زده بودند، برای آینده این رشته تصمیم گیری کنند و برنامه ریزی داشته باشند. حال باید منتظر بود که این انتخاب چقدر می تواند کشتی را در مسیر حرکت، آن هم با چرخ های زنگ خورده قرار دهد یا اینکه این تصمیم از سوی مسوولان به مانند دیگر انتخاب ها تنها به صرف رفع تکلیف باشد و چهره های جدیدی در راه باشند

لایق بهتر از هر کسی می داند که در این وضعیت، کار به مراتب سخت خواهد بود.توجه به آموزش، فعال کردن کمیته ها، برگزاری مسابقات استانی و مهمتر از همه تعامل با هیأت های توابع و زیر مجموعه ها ،کاری است که سرپرست جدید با آن ها رو به رو است. آیا رضا لایق، لایق برون رفت هیأت کشتی استان خواهد بود یا ماجرا برروی پاشنه دیگری خواهد چرخید؟
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -